<jats:p>Celem raportu jest wskazanie najważniejszych wyzwań w zarządzaniu publicznymi
podmiotami leczniczymi w Polsce. Opracowanie zawiera praktyczne rekomendacje
możliwe do szybkiego wdrożenia. Powstał on na podstawie ankiety przeprowadzonej
wśród kadry zarządzającej najwyższego szczebla w ponad 100 placówkach
(szpitalach) w całym kraju.</jats:p>